Autor: Dragana Prica Kovačević

Novi Sad
12.04.2021.
10:00 > 12:50
Iako prostorni plan područja posebne namene Fruške gore do 2022. godine predviđa rekultivaciju kamenoloma Kišnjeva glava i privođenje nameni u svrhu turizma i rekreacije, na ovom lokalitetu se i dalje eksploatiše kamen trahit. Kako pokazuju podaci 021.rs, tragovi eksploatisanja vode do Vlade Srbije.
  • natasa muzdeka

    28.11.2023 20:11
    rambo
    Ne dirajte milinkovica on je legenda
  • Zoki

    31.10.2021 15:01
    zoki@yahoo.com
    Milinković je samo valsnik na papiru.Ko je pravi vlasnik nije teško otkriti čim su radovi nastavljeni i posle zabrane.Zar je moguće da neko privatno lice sa nekom malom,tzv. trgovinskom firmom bude veći vlasnik na teritoriji(nacionalni park) koja je pod zaštitom države?Nema logike zar ne?A naravno mnogo je rupa u zakonu jer na papir može svašta da se napiše,flasifikuje,overi i predstavi javnosti.
  • Kemenčan

    30.04.2021 12:06
    Kamen sa Fruške
    >>>>Super je taj profesor Vujović... Otvoriti novi kop, tj njegovim rećima premestiti, koji će preseći kroz I zonu zaštite (zona između Srebra i Kišnjeve)........
    Nije profesor zato što zna da ondulira ženama kosu, onda bi bio frizer.
    Profesor je zato što ZNA ZNANJE.
    Ako se ne bude vadio kamen iz Kišnueve glave (Rakovac), moraće da se vadi iz Srebra (tzv. "Ledinačko jezero". Kamen za gradnju autoputeva ne može da se uvozi iz Hercegovine.
    Da tzv. "ekolozi" nisu minirali rekultivaciju Ledinačkog jezera, odande bi se dobilo kamena koliko gid treba, zakosili bi se bokovi, napravile terasaste kosine i imali bi i kamen i prelepo jezero za turizam, jedno za drugim. Do danas bi stigli do faze REKULTIVISANO JEZERO ZA TURIZAM.
    Molimo vas, dragi ZELENI svih boja i nijansi (spolja zeleno, iznutra crveno kao lubenica):
    NEMOJTE DA NAM BRANITE FRUŠKU jer će na kraju stvarno biti poravnata sa Bačkom i Banatom...
    A državi treba kamen i vadiće ga.
    Ako ne tamo, otvoriće drugi kamenolom...
    Opet na Fruškoj, u Martincima nema kamena.
  • Mestan

    12.04.2021 21:44
    Šta je sa Ledincima?
  • Limanac

    12.04.2021 12:59
    Profesor kaze da vadjenje kamena iz kamenoloma nema zagadjujicu uticaj na zivotnu sredinu ali da je otisao na lice mesta video bi da u nanizoj tacki kamenoloma postoji jedno malo jezerce, vise bara i da je ta bara prekrivena slojem nafte ili hidraulicnog ulja. Za sve ove godine ko zna koliko je na toj lokaciji proliveno nafte i hidraulicnog ulja i nema sanse da ta ista nafta nije zavrsavala u podzenim vodama Fruske Gore.
  • @Marta, pera

    12.04.2021 12:56
    Ako je opstina jaca od gradjana, to znaci da su gradjani nesposobni
    Ako Andrej uzima 30-50% to znaci da su ti od kojih uzima nesposobni i da im i treba uzeti
  • Milica

    12.04.2021 11:53
    Rakovac
    Da li znate da u svakom pravcu prema klišnju i nazad kroz Rakovac prodje 50 kamiona, sve se trese kamenje ispada iz ne pokrivenih kamiona. Naravno milicija to ne zuaustavlja.

  • Nick Nejmovic

    12.04.2021 11:14
    Post apocalyptic
    Post apocalyptic Vojvodina = Post SNS. Kada odu, ostace samo ogoljena i isposcena zemlja u kojojj ce samo tlo biti zagadjeno, a na povrsini smece. Pamtite to i tad cemo se "obratiti pitanjem" svakom ko je bio naprednjak.
  • Vladan

    12.04.2021 11:07
    @Mestan
    Poplava nam je u kući, a pacovi koji nam se penju na glavu kukaju što ih rasterujemo jer nam eto nisu najveći problem - to je mnogo bolji opis vas sa kvadovima.
  • Marta

    12.04.2021 11:06
    ha!
    Nije nova tema. Jos dok je Alas drzao kamenolom, gradjani i stanovnici su pokusavali sa Beocinskom opstinom nesto da ucine kako bi kamioni isli nekim drugim putem a ne kroz baseljeno mesto, jer taj put nije sagradjen za takav teret, vec za obicne tamice. Pored toga, vecina kuca je popicala, cak i novijih, od vibracija, obzorom da dnevno prodje na desetine jamiona. I tada je Opstina opstruirala gradjane, kao i sada, a u korist Kamenoloma.
  • комша

    12.04.2021 10:45
    Никада нисмо имали веће штеточине на власти.
  • Peki

    12.04.2021 10:33
    Cek bre kako niste istrazili tog Milinkovica koji vam je ispred nosa i koji se za sve pita u beocinskom sps??
  • Bombon

    12.04.2021 10:23
    Sve će uništiti i bespovratno upropastiti. A mi ćemo sedeti i gledati.
  • BulevarEvrope

    12.04.2021 10:06
    Furska gora je prvenstveno jedan bogati resurs koji treba eksploatisati. Sto se tice kamenoloma potrebno ih je instalirati jos vise jer zasto bi mi uvozili kamenje iz napr. Hercegovne kad imamo kamen bukvalno nas tu ispred nosa. Slican primer je kad se uvozi prasetina iz Brazila i obara se cena domace prasetine.
    Takodje potrebno je osnaziti i drvnu industriju na Fruskoj gori pa kad se sece neka se sece momacki a ne ovako krisom stablo po stablo.
    U vezi gradnje objekata raznih namena tu se izuzetno protivim iskljucivo zbog toga sto su to promasene investicije. Frusku goru treba poseci i sravniti sa zemljom i tu da budu njive a ne nekakvi rastrkani objekti, od Manaistira preko vikednica do tajnih nuklearnih otpada.
    Uklanjanje komplet Fruske gore je uz danasnju tehnologiju lako izvodljivo i time bi se reljef Vojvodine izjednacio. Nista neprirodnije nema na teritoriji Vojvodine nego Fruska gora, Boze me oprsti kad gledam preko Google Earth pa kad da vidim ta brda kao da gledam BiH i Crnu Goru.
    Takodje apelovao bih na mnogobrojne tzv. zelene aktivite da izvrse apel na gospodina ministra Vulina da se on licno zalozi da se sasece poput stabala i bilo koji vid korupcije u vezi ovih dogodovstina na Fruskoj gori.
  • Mestan

    12.04.2021 09:46
    Pored ovog i pored onolike sece, nama su qvadovi najveci problem. Tako je to kod nas. Pukne brana i poplavi ti kucu a ti se penjes na krov i menjas jedan puknuti crep da ne prokisnjava.
  • stone age

    12.04.2021 08:54
    Ajmo udruzenje ljubitelja posmatranja kamena
    da se organizuje
    i da protestvuje
    i da smatra da je kamen fruske gore njihov
    i da se oni imaju pitati oko kamena
  • Dusan

    12.04.2021 08:36
    Pregaziti Prvu zonu zaštite
    Super je taj profesor Vujović... Otvoriti novi kop, tj njegovim rećima premestiti, koji će preseći kroz I zonu zaštite (zona između Srebra i Kišnjeve). Šta se brinemo, umesto dve rupe u Nacionalnom parku, imaćemo jednu koja će da spoji Kišnjevu glavu i Srebro... i potpuno uništi Mali Kamenar, I zonu zaštite prirode... Nikakava to šteta nije za prirodu i Nacionalni park. Možeš misliti, neke ptice, gmizavci, biljke, drveće, kakva korist od toga, kada treba kamen dovoziti iz udaljenih područka.
    Taj projekat je inače pokušala da progura turska kopanija - Tasyapi Insaat Taahhut Sanayi... izvođač radova na auto-putu Kuzmin-Rača... Inspektor za zaštitu životne sredine im je poništio dozvolu za geološka istraživanja.
  • Neoplanta

    12.04.2021 08:32
    Kad ljudi kazu da "posle ovih, nece ostati ni kamen na kamenu"...!
  • pera

    12.04.2021 08:31
    ..
    "pitanje je u kojoj meri, sa tako malim brojem akcija, Vlada može da utiče na poslovanje ove kompanije". Pa ako moze Andrej Vucic sa 0 % vlasnistva u papirima da ima uticaj i uzima od 30 do 50% raznim firmama, tako moze i ovo.
  • Kremen kamen

    12.04.2021 08:28
    bez brige
    Sad kad na kamen iz Fruške Gore navale Japanci i Nemci, čuli da u Srbiji nema korupcije!!! Ima da se "to brdo" poruši preseli u džepove Vlade i onih koji njome rukovode u roku od nekoliko godina!
  • Nada

    12.04.2021 08:24
    Bravo 021
    Bravo za vas što objavljujete ovako nešto a i vašu novinarku što je ovo istražila. Hvala vam.
  • Vesko

    12.04.2021 08:24
    Za našu decu
    Vlada bi hitno trebala da se ogradi od ovog kriminala jer kad nije austrijski vlasnik predhodni
    uspeo da se izbori sa oivim i napravi profit jasno je da novi vlasnik radi neke druge stvari
    treba utvrditi vezu sa Presevom i presevskom dolinom i pranjem para iz tih prihoda
    drugo zdravorazumsko objasnjenje za ekonomski procvat ne postoji..

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna